Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa konkurs dla uczniów, którzy działają jako wolontariusze

Facebook

Pomagają starszym i schorowanym, czynią dobro, naprawiają swoje otoczenie i zawsze można na nich liczyć. I jak się okazuje, jest ich we Wrocławiu naprawdę dużo. Mowa o uczniach szkół, którzy aktywnie działają na polu wolontariatu. Trwa konkurs, który ma spośród nich wyłonić „ośmiu wspaniałych”, czyli najaktywniejszych młodych dobroczyńców.

Zgłoszeni kilkanaście dni temu uczestnicy są teraz przesłuchiwani przez konkursowe komisje. Niektórym na usta ciśnie się pytanie: „chce wam się?!”. Młodzi ludzie odpowiadają zgodnie.

Opowiada gimnazjalista Jakub Czarny, inspirator charytatywnego wieczoru kulturalnego w Zespole Szkół nr 14. Szesnastoletnia Michalina Nowosadko z gimnazjum nr 1 pomaga koleżankom w nauce, działa w wolontariacie, współorganizuje kiermasze i koncerty charytatywne. Jest w ostatniej klasie gimnazjum i ma mnóstwo pracy nad własną nauką, ale życia bez pomagania innym sobie nie wyobraża.

Dla wielu młodych wrocławian pomaganie to już część życia. Źródło nie tylko wielu doświadczeń i radości, ale też niezwykłych przyjaźni.

Zwierza się Marta Hamberger ze Szkoły Podstawowej nr 9 przy Nyskiej, która pomaga starszym osobom zamieszkującym hospicjum przy ul. Poświęckiej.

Przesłuchania będą trwać do czwartku (9.02.). „Ośmiu wspaniałych” poznamy na wrocławskiej gali konkursu pod koniec marca. Wtedy też dowiemy się, kto będzie reprezentował Wrocław w ogólnopolskim finale w Warszawie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj