StartWiadomości

Trwa konkurs dla uczniów, którzy działają jako wolontariusze

Zgłoszeni kilkanaście dni temu uczestnicy są teraz przesłuchiwani przez konkursowe komisje. Niektórym na usta ciśnie się pytanie: „chce wam się?!”. Młodzi ludzie odpowiadają zgodnie.

Opowiada gimnazjalista Jakub Czarny, inspirator charytatywnego wieczoru kulturalnego w Zespole Szkół nr 14. Szesnastoletnia Michalina Nowosadko z gimnazjum nr 1 pomaga koleżankom w nauce, działa w wolontariacie, współorganizuje kiermasze i koncerty charytatywne. Jest w ostatniej klasie gimnazjum i ma mnóstwo pracy nad własną nauką, ale życia bez pomagania innym sobie nie wyobraża.

Dla wielu młodych wrocławian pomaganie to już część życia. Źródło nie tylko wielu doświadczeń i radości, ale też niezwykłych przyjaźni.

Zwierza się Marta Hamberger ze Szkoły Podstawowej nr 9 przy Nyskiej, która pomaga starszym osobom zamieszkującym hospicjum przy ul. Poświęckiej.

Przesłuchania będą trwać do czwartku (9.02.). „Ośmiu wspaniałych” poznamy na wrocławskiej gali konkursu pod koniec marca. Wtedy też dowiemy się, kto będzie reprezentował Wrocław w ogólnopolskim finale w Warszawie.

Zostaw komentarz