Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa nabór do programu „Kultura Mobilna”. Do zgarnięcia 3 tysiące złotych na wyjazd zagraniczny

Facebook

Rusza nabór do programy „Kultura Mobilna” w ramach, którego można uzyskać dofinansowanie do 3 tysięcy złotych na swoje zagraniczne podróże. Wnioski można składać do 26 lutego.

/Nowy Złoty_podczas targów Supermarket w Sztokholmie_Kultura_Mobilna_2022_fot. Paweł Kania_

O programie

Po raz pierwszy nabór do projektu kulturalnego ogłoszono 6 lat temu. Był to program wsparcia dla wyjazdów lokalnych twórców i twórczyń za granicę. Od początku z konkursu grantowego skorzystało prawie 60 praktyków i praktyczek kultury z Dolnego Śląska.

/Lena Czerniawska, wrocławska artystka wizualna, beneficjantka naboru Kultury Mobilnej 8.0_Tournée po Australii

Wrocławski Instytut Kultury zaprasza twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska do zgłoszeń w kolejnej odsłonie Kultury Mobilnej – programu, w którym można otrzymać dofinansowanie, nawet do 3000 złotych swojej zagranicznej podróży! Tegoroczny nabór trwa do 26 lutego, a swoje aplikacje można przesyłać w języku polskim lub angielskim przez elektroniczny formularz.

Do kogo jest skierowany?

Program niezmiennie skierowany jest między innymi do artystów czy artystek którzy indywidualnie lub w grupach planują w tym roku realizować swoje projekty za granicą.

Dokąd pojedziecie i w jakim celu zależy od was – od nas otrzymacie wsparcie finansowe na pokrycie kosztów podróży i zakwaterowania

– tłumaczą organizatorzy.

Ważne informacje

Aplikować można nie tylko wtedy, gdy planuje się wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zaproszone są także osoby (i grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, konferencjach czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą mogły rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe.

/wyjazd Michała Stenzela_Kultura Mobilna 2022_plenerowy festiwal dla twórców filmowych i aktorów Kino Pyrénéus_fot. Marie-Nirina Six de Dieuleveult

Jak wziąć udział?

Nabór do tegorocznej edycji Kultury Mobilnej potrwa do 26 lutego. Wyniki zostaną ogłoszone 6 marca, a wyjazdy powinny się odbyć między 10 marca a 10 grudnia 2023 roku. Zwycięzcy i zwyciężczynie naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Zgłaszać mogą się wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

Wnioski można zgłaszać przez elektroniczny formularz dostępny tutaj.

Swoje pytania i wątpliwości możecie przesyłać przez cały czas trwania naboru na adres:

A także na żywo w Barbarze (ul. Świdnicka 8B) – organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt i umówienie wizyty także mailowo.

/fot. Natalia Pośnik _Valetta, AIR Wro 2018

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023