Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa przebudowa wału przeciwpowodziowego i drogi na wrocławskich Maślicach

Facebook

Przebudowa wału przeciwpowodziowego przy ul. Ślęzoujściu na Maślicach. Prace będą kosztować ok. 12,5 mln zł i zakończą się w trzecim kwartale 2023 roku.

fot. FB "Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu"

W tym tygodniu przygotowywany jest teren pod przebudowę przepustu na rzece Ługowina. To oznacza, że wykonawca musiał rozpocząć drugi etap wycinki na Maślicach. Podobnie jak w pierwszym etapie, wycinka drzew przebiega pod ścisłym nadzorem zespołu środowiskowego. Zespół tworzą specjaliści kilku dyscyplin: dendrolog, liczni zoolodzy (ekspert od bezkręgowców, herpetolog, ornitolog, chiropterolog, teriolog) oraz fitosocjolog. Przyrodnicy sprawdzają każde przeznaczone do wycinki drzewo, szukając na nim siedlisk chronionych gatunków zwierząt. Tylko te drzewa, na których podczas inspekcji nie stwierdzono obecności „czynnych” gniazd, mogą zostać usunięte.

fot. FB „Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu”

Dodatkowo po ścięciu drzewa specjaliści przeprowadzają drugą kontrolę: jeszcze raz oglądają pień, szukając wszelkich siedlisk. Na wniosek Rady Osiedla Maślice 5 pni zostanie zabezpieczonych do późniejszego wykorzystania podczas realizacji projektu WBO 200/2020 oraz w tworzonym Parku Dolnej Ługowiny.

fot. FB „Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu”

W ramach nasadzeń kompensacyjnych zostanie posadzonych ponad 270 drzew oraz przeszło 7200 krzewów, do tego nowe trawniki będą miały powierzchnię ponad 6300 mkw. Te nasadzenia, zgodnie z projektem, pojawią się na Złotnikach, ale w toku spotkań z mieszkańcami i radą osiedla urzędnicy ustalili, że dodatkowe nasadzenia zastępcze zostaną wykonane na Maślicach, czyli bliżej toczącej się budowy. Prace mają być przeprowadzone w latach 2023-2024.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023