Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa przygotowywanie i zgłaszanie projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego

Facebook

Jednak nie wszyscy, którzy mają dobry pomysł na zmianę okolicy wiedzą, jak oszacować koszt proponowanych przez siebie zmian. Bo w końcu ile może kosztować zrobienie parkowej alejki, a ile postawienie latarni lub wytyczenie parkingu? Pomóc może przygotowana przez magistrat lista.

Spis przykładowych inwestycji wraz z ich orientacyjnymi kosztami jest dostępny na miejskim portalu wrocław.pl. Pozwala wstępnie oszacować, ile może być warty nasz projekt do WBO – bo dokładna kalkulacja i tak jest dokonywana na dalszych etapach.

Z listy dowiadujemy się m.in., że koszt instalacji jednej parkowej latarni wraz z kablem zasilającym to około 7 tys. złotych. W tej cenie zawiera się też przygotowanie dokumentacji. Ale zwykła uliczna latarnia to nawet 19 tys. złotych. Parkowa alejka kosztuje jakieś 300 zł za mkw. To mniej-więcej tyle, co droga rowerowa. Postawienie dużego placu zabaw to natomiast 750 tys. zł. Tańsze jest siłownia zewnętrzna – kosztuje 150 tys. zł.

Jak się okazuje, swoją cenę ma także wymalowanie przejścia dla pieszych. Wyznaczenie zebry w poprzek przeciętnej jezdni kosztuje 1000 zł. A jeżeli marzy nam się pas ruchu dla rowerów wzdłuż ulicy, to 100 metrów bieżących kosztuje wraz z projektem 2,5 tys. zł.

Przypomnijmy, że w ramach WBO jest do rozdysponowania 25 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 marca 2020