Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa walka z nielegalnymi plakatami, które zaśmiecają miasto

Facebook

Chodzą najczęściej dwójkami. Za nic mają cudzą własność – czy prywatną, czy wspólną, miejską. Uzbrojeni są w kubły z klejem i plakaty. Trudno ich złapać, ale ich czyny to nie jest zbrodnia doskonała – przekonują w Straży Miejskiej. Chodzi o ludzi oblepiających miasto nielegalnymi plakatami.

We Wrocławiu to prawdziwa plaga. Bez znaczenia, czy chodzi o ruchliwą miejską arterię, urokliwy deptak czy osiedlową uliczkę:

– mówi Waldemar Forysiak z wrocławskiej Straży Miejskiej. Sprawcy takiego wykroczenia mogą zapłacić mandat w wysokości do 500 zł – na tyle bowiem ustawodawca wycenia naklejanie reklam i ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ale na tym odpowiedzialność się nie kończy:

To na razie mniej niż w ubiegłym roku – wtedy wpadło 283 „plakaciarzy”. Jak mieszkańcy mogą włączyć się w walkę ze zjawiskiem zaśmiecania miasta plakatami?

– radzi strażnik. A sami mieszkańcy Wrocławia? Choć bywają tacy, co na proceder patrzą przychylniejszym okiem, to przeważnie o nielegalnym plakatowaniu miasta wypowiadają się dość stanowczo:

Z wrocławianami rozmawiał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj