Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwa walka z wirusem RSV we wrocławskich oddziałach pediatrycznych

Facebook

Wrocławscy pediatrzy walczą z plagą wirusa RSV. Z tego powodu oddziały dziecięce w szpitalu imienia Gromkowskiego są przepełnione.

/pixabay zdjęcie ilustracyjne

Objawy zakażenia RSV często w początkowej fazie mylone są z grypą, czy zwykłym przeziębieniem. Zakażenie wywołuje bardzo wysoką gorączkę, wymioty, może doprowadzić do nawet bezdechu.

W przypadku podejrzenia takiego zakażenia należy skontaktować się z lekarzem. Szczególnie niebezpieczny jest on dla małych dzieci. Okazuje się, że obecnie pediatrzy walczą z plagą zakażeń.

Teraz jest kumulacja. Mamy przede wszystkim zakażenia grypą i wirusem RSV. Nie mamy wolnego łóżka, w chwili wypisywania jednego dziecka, zajmuje je kolejny mały pacjent. Był ten okres izolacji związany z erą covidową. To był czas, kiedy dzieci miały ze sobą zdecydowanie mniejszy kontakt. To wszystko było w uśpieniu. W chwili obecnej dzieci zaczęły się ze sobą kontaktować i wirus dał o sobie znać, że jest aktywny

– podkreśliła doktor Danuta Sidor, kierująca jednym z pediatrycznych oddziałów wrocławskiego szpitala imienia Gromkowskiego.

Jak dodaje doktor Sidor, obecnie na oddziały pediatryczne szpitala przy Koszarowej we Wrocławiu najczęściej trafiają niemowlęta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj