Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trwają Ferie z Karkonoskim Parkiem Narodowym

Facebook

Trwają Ferie z Karkonoskim Parkiem Narodowym. To zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowane przez ośrodki edukacyjne KPN w Karpaczu oraz Szklarskiej Porębie.

/fot. fb. Karkonoski Park Narodowy

Mamy bogatą ofertę – podkreśla Anna Walusiak z Karkonoskiego Parku Narodowego. W programie znalazły się między innymi wyprawa na ametysty albo spacer na rakietach śnieżnych.

Nie wszyscy posiadają oczywiście rakiety śnieżne i nie wszyscy potrafią w nich chodzić,  więc my tu uczymy, jak się w nich poruszać. Przy obecnych warunkach nie wiemy, czy tego śniegu będzie na tyle, bo musi być dosyć gruba warstwa śniegu, żeby spacer na rakietach śnieżnych się odbył. Ale jak nie będzie tego śniegu, to proponujemy wyprawę na ametysty, w poszukiwaniu skarbów geologicznych

– dodaje.

Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy.

/fot. fb. Karkonoski Park Narodowy

Zaplanowano także spacer w poszukiwaniu śladów zwierząt. Jak informuje KPN – dzieci wcielą się w rolę detektywów.

Mamy nadzieję, że spadnie trochę tego śniegu i będziemy mogli wyruszyć na zimowy spacer. W terenie będziemy poszukiwać różnych oznak, które nam wskażą, że tutaj jakiś czas temu przemieszczały się zwierzęta. Będziemy się uczyć właśnie jak rozpoznać tropy na podstawie ich kształtów i rozmiarów

– tłumaczy Anna Walusiak.

Park kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo. Organizuje także zajęcia związane poruszaniem się w terenie z mapą i kompasem. Uczy młodych ludzi na temat zagrożenia lawinowego – obecnie w Karkonoszach obowiązuje pierwszy stopień.

Ferie zaczęły się w sobotę w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Potrwają do 29 stycznia. W pozostałych województwach rozpoczną się za tydzień, dwa tygodnie lub za cztery.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023