Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Pracowania obywatelska- Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA”. Trwają zapisy

Facebook

Fundacja Ładne Historie wraz z inicjatywą Plac Grunwaldzki OD NOWA zapraszają do grupy roboczej. To grupa skierowana do osób, które chcą rozwijać osiedle Grunwaldzkie i wspólnie zaplanować kolejne zgłoszenia do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

 Czym jest „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA”?

Jest to dwuletni projekt, który na wrocławskim osiedlu Plac Grunwaldzki realizuje Fundacja Ładne Historie. Ich celem jest włączenie przedstawicielek i przedstawicieli lokalnej społeczności z terenu Grunwaldu – we wspólne działania na rzecz poprawy jakości i użyteczności przestrzeni publicznej.

Organizatorzy projektu chcą by Plac Grunwaldzki był zieloną i przyjazną jego mieszkańcom przestrzenią.

fot. Marcin Szczygieł

Projekt realizowany jest w pięciu etapach

  • I ETAP (listopad 2021-maj 2022) – inicjujemy działanie pracowni liderskiej i mapujemy zasoby, potrzeby i priorytety związane z zielonymi realizacjami na terenie Placu Grunwaldzkiego.
  • II ETAP (czerwiec 2022-styczeń 2023) – na tym etapie skupiamy się przede wszystkim na konsultowaniu wyników diagnozy lokalnej i mapowania wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami osiedla, a w efekcie konsultacji tworzymy projekt do WBO.
  • III ETAP (luty 2023-lipiec 2023) – ten etap zadedykowaliśmy stworzeniu od podstaw kampanii promocyjnej dla stworzonego przez nas projektu, zanim jednak kampanię stworzymy, musimy podnieść poziom swoich kompetencji w zakresie promocji i budowania narracji w kampaniach społecznych.
  • IV ETAP (sierpień 2023-wrzesień 2023) – na tym etapie wszystkie nasze osiedlowe siły i zasoby inwestujemy w wypromowanie przygotowanego przez nas projektu i zachęcenie mieszkanek i mieszkańców Wrocławia do oddania nań swoich głosów.
  • V ETAP (wrzesień 2023) – ten etap to przede wszystkim kompleksowa ewaluacja zadania.

fot. Marcin Sczygieł

Jak wziąć udział w inicjatywie?

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na Facebookowym profilu Placu Grunwaldzkiego OD NOWA i odpowiedzieć na kilka pytań. https://www.facebook.com/events/517446666381651/517446679714983/. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 grudnia 2022 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj