Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„Trzeba coś zrobić z przystankami na ul. Świdnickiej”

Facebook

...do takiego wniosku doszli urzędnicy z wrocławskiego magistratu. Ich zdaniem miejsce to potrzebuje zmiany, bo przystanki są po prostu niewygodnie – do tramwaju wsiada się tam z jezdni i trzeba wysoko zadrzeć nogę, by postawić ją w pojeździe, a w dodatku podróżni wychodzą tam wprost między samochody.

Urząd Miejski zwołuje właśnie w tej sprawie konsultacje z mieszkańcami:

Kolejne spotkanie będzie miało już charakter warsztatów z wcześniejszymi zapisami, na których urzędnicy i wrocławianie będą pracować już nad konkretnymi rozwiązaniami – zapowiada dyrektor biura partycypacji społecznej, Bartłomiej Świerczewski. Możliwości jest wiele – może to być tzw. przystanek wiedeński, czyli taki jak koło Narodowego Forum Muzyki, albo na przykład wysepka peronowa. Każdy mieszkaniec może też przyjść z własną ideą. Ważne jednak, by proponowane zmiany uwzględniały interes osób korzystających z tych miejsc:

– „natomiast tylko wydaje się, że najwięcej przestrzeni potrzebują tam samochody”, zaznacza Świerczewski. My już przeprowadziliśmy swoje własne konsultacje i zapytaliśmy oczekujących na przystankach pod Arkadami i Renomą o to, co im najbardziej przeszkadza w obecnym kształcie tamtejszych przystanków:

…i tutaj pomogłoby właśnie podniesienie jezdni na przystanku, jak naprzeciwko Kapitolu, pod Forum Muzyki czy na Glinianej. Ale jest też grupa wrocławian, która sceptycznie odnosi się zwłaszcza do pomysłu przystanku wiedeńskiego. Chodzi oczywiście o kierowców aut:

A wy? Chcecie się wypowiedzieć na temat tego przystanku tak, by magistrat rozważył i Waszą opinie? Nie musicie nawet przychodzić na konsultacje, bo trwa specjalna ankieta, w której urzędnicy zbierają pomysły na to, co zrobić z „Renomą” i „Arkadami”. Link do formularza z ankietą znajdziecie TUTAJ! do terminarza konsultacji TUTAJ! Są też filmiki pokazujące ten problem, zobaczcie je TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj