Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trzy bramy, jedna widna. Mieszkańcy Lwowskiej od lat toczą ze sobą spór

Facebook

Klatki schodowe są trzy, a widna tylko jedna. I to właśnie o nią od kilku lat toczy się zażarty spór między sąsiadami na ul. Lwowskiej. Siedem lat temu wspólnota mieszkaniowa z bramy nr 21 postanowiła zamurować przejście do klatek 23 i 25. Teraz odcięci od windy lokatorzy chcą się dogadać, ale wciąż nie mogą znaleźć wspólnego języka z sąsiadami.

mówił Ryszard Kessler z Rady Osiedla Gajowice

Radny dodaje, że mieszkańcy klatki 21 uważają, że zanim zamurowali przejście, sąsiedzi z innych klatek niechętnie dokładali się do utrzymania widny.

Tymczasem mieszkańcy Lwowskiej 23 i 25 twierdzą, że dokładali się do kosztów związanych z obsługą dźwigu. Dodają, że mają na to dowody.

Sąsiedzi, którzy nie chcą udostępnić widny twierdzą jednak, że płacili nie wszyscy, a w dodatku zbyt mało.

Jest teraz czysto i mamy spokój – mówią zwolennicy rozdzielenia klatek. A sąsiedzi odpowiadają, że zostali niesprawiedliwie osądzeni.

W sprawie pojawia się też wątek połączenia wspólnot, o co kiedyś zabiegali mieszkańcy Lwowskiej 21. Wtedy jednak lokatorzy z pozostałych dwóch bram nie chcieli się na to zgodzić.

W budynku znajdują się mieszkania, które należą do gminy. Do rozwiązania sporu zaangażowano więc miejskiego mediatora.

mówiła Maja Zabokrzycka, prezeska fundacji Dom Pokoju.

Działaczka dodaje też, że konflikt jest skomplikowany.

Mamy już pierwsze sukcesy – mówi natomiast Ryszard Kessler z Rady Osiedla Gajowice

Radny podkreśla, że chcą rozwiązać konflikt jak najszybciej ze względu na najstarszych mieszkańców bloku, którym chodzenie po schodach sprawia kłopot. Dodaje jednak, że chce, żeby decyzja mieszkańców była jednomyślna, bo w ten sposób uda się uniknąć sporów w przyszłości.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023