Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który zaatakował policjanta maczetą

Facebook

Na trzy miesiące wrocławski sąd aresztował mężczyznę, który podczas interwencji domowej zaatakował policjanta maczetą. Zranił go w szyję i kark, dlatego funkcjonariusz musiał przejść zabieg. Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała w piątek, że Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej na wniosek prokuratora postanowił o tymczasowym, trzymiesięcznym areszcie dla mężczyzny, który maczetą zaatakował i zranił policjanta.

W czwartek podejrzanemu Karolowi B. ogłoszony został zarzut, że działając w zamiarze bezpośrednim usiłował pozbawić życia funkcjonariusza policji podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

Poprzez zadanie pokrzywdzonemu ciosu nożem typu maczeta w szyję, podejrzany spowodował ranę rąbaną karku z uszkodzeniem kręgu szyjnego, które to obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia, na okres trwający dłużej niż siedem dni, narażając go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia

– powiedziała wówczas prokurator.

Podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia do kary dożywocia

Napastnik po zatrzymaniu trafił do szpitala psychiatrycznego. Wrocławscy policjanci zgłoszenie ws. agresywnego mężczyzny dostali we wtorek w nocy od matki 43-latka. Kobieta zaznaczyła, że jej syn leczony jest psychiatrycznie, jest agresywny i chce ją pobić.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, w rejon ul. Wróbla skierowani zostali niezwłocznie funkcjonariusze. Policjanci przed wejściem do mieszkania, zanim jeszcze podjęli czynności, zostali niespodziewanie zaatakowani przez mężczyznę, który trzymał w ręku maczetę. Jeden z policjantów został raniony w szyję oraz plecy i po tej sytuacji dobył broń, a następnie oddał strzał w kierunku napastnika

– mówił w środę oficer prasowy podkom. Wojciech Jabłoński.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj