Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Tylko w kolejnym roku Wrocław wyda na wydarzenia kulturalne 120 mln złotych!

Facebook

120 milionów złotych – tyle w nadchodzącym roku Wrocław zamierza przeznaczy na finansowanie wydarzeń i inicjatyw kulturalnych.

Staramy się wydawać jak najwięcej mówi Marcin Urban, skarbnik miasta:

Wygospodarowanie pieniędzy na działania kulturalne było w tym roku niezwykle trudne. Część środków musieliśmy przeznaczyć na rezerwę do wspierania reformy edukacji, mówi Jacek Sutryk, dyrektor departamentu spraw społecznych:

Rok 2016 upłynął pod znakiem Europejskiej Stolicy Kultury. Przygotowano Strategię Rozwoju Kultury we Wrocławiu 2020 plus. W dokumencie znajdą się odpowiedzi na pytania mieszkańców i ludzi kultury o to, co po ESK 2016:

Tłumaczy Sutryk. Kultura, zdaniem magistratu ma też być symbolem Wrocławia – nie jesteśmy już może stolicą kultury, ale chcemy nią pozostać w świadomości Polaków i turystów z zagranicy. Pamiętajmy o tym, że jesteśmy nadal światową stolicą książki Unesco, dodaje Sutryk:

2017 ma upłynąć pod znakiem pomocy dla młodych artystów, zarówno tej finansowej jak i wręcz namacalnej czyli np. znajdowania przestrzeni dla ich pracy.

Mówi dyrektor wydziału Kultury Jarosław Broda. Urzędnicy zachęcają do zgłaszania swoich pomysłów i projektów na spożytkowanie pieniędzy przeznaczonych na kulturę. Podkreślają rolę mieszkańców w tworzeniu kultury i zapewniają, że liczą na ich inicjatywę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 10 maja 2021