Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Uchwała antysmogowa dla Wrocławia. Możesz się o niej wypowiedzieć [TREŚĆ UCHWAŁY, ADRESY]

Facebook

Zakaz spalanie węgla i drewna. To główne założenie opracowywanej właśnie uchwały antysmogowej dla Wrocławia, która miałaby wejść w życie w lipcu przyszłego roku. Mieszkańcy miasta mogą zgłosić uwagi do tego dokumentu. Mają na to półtora miesiąca.

Od przyszłorocznych wakacji nie będą już udzielane pozwolenia na użytkowanie instalacji grzewczych z piecami starego typu, tzw. kopciuchami. Mieszkańcy Wrocławia muszą się podłączyć do sieci ciepłowniczej albo zainstalować sobie np. centralne ogrzewanie gazowe.

Ci, którzy mieszkają w miejscu gdzie nie da się pociągnąć sieciowego ciepła ani gazu – będą mogli zainstalować piec węglowy, ale co najmniej V klasy. Takie nowoczesne paleniska emitują 40mg pyłów na metr sześcienny powietrza. Czyli 10 razy mniej niż „kopciuchy”. Ci, którzy do tej pory używali starych pieców będą mieli 6 lat na wymianę.

Jeżeli ktoś ma jakieś uwagi do projektu uchwały – może się wypowiedzieć w Instytucie Rozwoju Terytorialnego przy Dawida 1A. Można wysłać pismo (Instytut Rozwoju Terytorialnego, ul. Dawida 1A, 50 – 527 Wrocław), pojawić się osobiście w jego godzinach pracy albo wysłać maila: konsultacje@irt.wroc.pl.

 

Oczywiście warto wcześniej przeczytać projekt uchwały. Jest dostępny na stronie instytutu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020