Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Ulica Dobroszycka już przejezdna. Pojedziemy w obu kierunkach!

Facebook

Ponad 15,2 miliona złotych kosztowała modernizacja odcinka drogi wojewódzkiej 340 w Oleśnicy, zapewniającej dojazd do węzła Dąbrowa przy drodze ekspresowej S8. Zakres prac obejmował między innymi budowę jezdni wraz z poboczami, chodnikami oraz ścieżkami rowerowymi.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Jaki jest koszt tej modernizacji?

Łączna długość przebudowywanego odcinka wynosi 1,3 km. Cała procedura związana z ogłoszeniem przetargu, otwarciem ofert, wyborem wykonawcy oraz podpisaniem umowy trwałą niespełna 2 miesiące. W przetargu złożono 4 oferty, a najkorzystniejszą okazała się propozycja firmy Eurovia Polska S.A.

To kolejna, ważna inwestycja drogowa w regionie. Przebudowa poprawi komunikację z drogą ekspresową S8 i usprawni ruch w okolicy. Wydatki na transport i infrastrukturę drogową będą ważne również w przyszłorocznym budżecie województwa, gdzie zarezerwowaliśmy na nie ponad 1,1 miliarda złotych. To pozwoli na przeprowadzenie wielu potrzebnych i oczekiwanych przez Dolnoślązaków inwestycji

– mówi marszałek Cezary Przybylski.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Jaki jest cel tej inwestycji?

Celem inwestycji jest poprawa jakości i przepustowości dróg wojewódzkich gromadzących największy ruch pojazdów oraz usprawnienie dojazdu do tras szybkiego ruchu. – Przebudowa ul. Dobroszyckiej usprawni komunikację Oleśnicy z drogą ekspresową S8, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo i komfort poruszających się samochodami, rowerzystów oraz pieszych zamieszkujących w sąsiedztwie rozbudowywanej drogi

– dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Czego dotyczyły prace?

Prace objęła budowa jezdni wraz z poboczami i chodnikami. Powstała też ścieżka rowerowa. Nowa droga została wpięta w istniejący system komunikacyjny dzięki nowym zjazdom i skrzyżowaniom. Aby poprawić bezpieczeństwo i komfort użytkowników przebudowano także oświetlenie, a wzdłuż trasy ustawiono ekrany akustyczne. Modernizację drogi wojewódzkiej nadzorowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

/Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 marca 2023