Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Unia nie dołoży się do najważniejszych wrocławskich drogowych inwestycji

Facebook

Koło nosa przeszło nam ponad 230 milionów złotych, które Urząd Miejski chciał uzyskać na budowę obwodnicy Leśnicy oraz alei Stabłowickiej i rozbudowę ul. Kosmonautów do dwóch pasów.

Wniosek zgłoszony przez władze Wrocławia okazał się najgorszy spośród dwudziestu sześciu ocenianych projektów. Zebrał jedynie 60% możliwych do uzyskania punktów i wylądował na samym dole listy rezerwowej. By Wrocław dostał jakiekolwiek pieniądze, coś musiałoby się stać z dziesięcioma lepiej przygotowanymi wnioskami wartymi łącznie ponad 700 milionów złotych.

Co to oznacza w praktyce? Że za budowaną obwodnicę Leśnicy zapłacą Wrocławianie, a nie Unia. Inwestycja już powstaje, ale magistrat liczył na jej refundację. Pod znakiem zapytania stoi natomiast, czy powstanie połączenie obwodnicy ze szpitalem na Fieldorfa i druga jezdnia ul. Kosmonautów.

Magistrat zapowiada odwołanie od decyzji Ministerstwa Rozwoju, które rozdzielało pieniądze.

Przypomnijmy, że to kolejna wpadka z wnioskiem miasta o dofinansowanie. Wiadomo, że miasto nie dostanie pieniędzy na budowę alei Wielkiej Wyspy. Projekt został odrzucony, ponieważ aleja nie będzie drogą krajową, co było warunkiem starania się o pieniądze z Brukseli.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2020