Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna ścisłą współpracę z wrocławskim ogrodem zoologicznym. Głównym powodem połączenia sił jest powiązanie teorii i badań naukowych z praktyką, czyli umożliwienie m.in. realizacji praktyk zawodowych i prac dyplomowych na terenie zoo, oraz współpracę z ośrodkami naukowymi na całym świecie.
Podpisanie porozumienia ma wesprzeć rozwój naukowy i poszerzyć kompetencje merytoryczne pracowników obu instytucji, a także studentów i doktorantów.
wyjaśnia rektor Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysław Wiszewski
Na nowej współpracy skorzysta nie tylko wydział biologiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, ale cała jego społeczność.
Ciekawego materiału badawczego we wrocławskim ogrodzie na pewno nie zabraknie, pomoc badaczy z Uniwersytetu idealnie wpasuję się w filozofię tego niezwykłego miejsca
mówi Radosław Ratajszczak, Prezes Zoo Wrocław
Wrocławskie ZOO jest poważnym członkiem międzynarodowych stowarzyszeń, które nakładają na ogród obowiązek uczestnictwa w badaniach naukowych, zmierzających do ochrony ginących gatunków. Dzięki nawiązaniu współpracy z Uniwersytetem, już teraz zoo może rozpocząć z nimi konkretny projekt.
Warto podkreślić, że we wrocławskim ogrodzie zoologicznym mieszka 1100 przedstawicieli różnych gatunków, spośród których ponad 65 proc. zagrożona jest wyginięciem.
