Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Urząd Miasta we Wrocławiu: „Nie jesteśmy zainteresowani takimi instalacjami”

Facebook

Spalarnia śmieci na Obornickiej jednak nie powstanie? Magistrat zabrał głos w sprawie kontrowersyjnej inwestycji, jaką na osiedlu Różanka planowała realizować firma Fortum. W tej sprawie urzędnicy właśnie rozesłali do mediów swoje oświadczenie.

Jak czytamy w piśmie przysłanym do naszej redakcji, prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz „nie wyrazi i nie wyraził zgody” na powstanie spalarni śmieci w mieście. Fortum chciało najpierw postawić w tym miejscu elektrociepłownie opalaną gazem. Ale potem – jak informowała nas sam spółka – okazało się, że byłoby to mało opłacalne, stąd pomysł, by palić tam także paliwami z odpadów.

O tym zamiarze nie wiedziało jednak do tej pory miasto – przekonują urzędnicy. Fortum bez informowania nikogo miało, ich zdaniem, złożyć wniosek o decyzję środowiskową dla elektrowni wielopaliwowej – a nie gazowej, jak chciało na początku.

Miasto musiało wszcząć procedurę administracyjną, na którą złożą się też konsultacje społeczne. Ale szef Departamentu Prezydenta Wrocławia Marcin Garcarz w medialnym oświadczeniu pisze wprost: „nie jesteśmy zainteresowani takimi instalacjami” i ich powstania nie przewiduje zatwierdzony przez Dutkiewicza miejski program energetyczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lipca 2020