Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Urzędnicy, pracodawcy i pracownicy – wszyscy zadowoleni z działania Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Facebook

Krajowy Fundusz Szkoleniowy, mający pomagać pracownikom zdobywać nowe kwalifikacje, to stosunkowo nowy twór, ale właśnie udało się podsumować jego dotychczasową działalność na Dolnym Śląsku.

Urzędnicy są zadowoleni, że wydali pieniądze; pracodawcy cieszą się z tanich szkoleń dla swoich podwładnych, a pracownicy z tego, że są bardziej przydatni na rynku pracy:

– mówi rzecznik Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Stefan Augustyn. Połowa tej pomocy trafiła do niedużych pracodawców, mikrofirm zatrudniających maksymalnie po kilka osób. Jakie szkolenia najczęściej organizowali przedsiębiorcy dostający państwowe wsparcie? Okazuje się, że najbardziej rozmaite:

Ze szkoleń bardzo zadowoleni są pracodawcy, a co za tym idzie powody do radości mają ich pracownicy, którzy mogą pochwalić się istotnymi umiejętnościami:

KFS to nietypowy rodzaj funduszu, bo pieniądze idą nie na bezrobotnych, a na zapobieganie bezrobociu, by ludzie, którym grozi utrata pracy mieli szansę dokształcić się i stać się bardziej przydatnymi na rynku. W samym tylko 2016 roku na ten cel zaplanowano wydanie na Dolnym Śląsku ponad 10 mln złotych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj