Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Urzędniczki uratowały życie mężczyzny, który stracił przytomność

Facebook

Wszystkie znają się na pierwszej pomocy, dzięki czemu bez problemu uratowały człowieka. Mowa o pracowniczkach Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Świdnica. Na czas pomogły klientowi, który stracił przytomność w Urzędzie Gminy dzięki czemu udało się ocalić jego życie.

Wszystko wydarzyło się w ubiegły wtorek. Jeden z mieszkańców przyszedł zapłacić w kasie, kiedy nagle stracił przytomność. Do pomocy błyskawicznie przybiegły Panie z najbliższych pomieszczeń, które od razu podjęły reanimację. Kontynuowały aż do przyjechania zespołu pogotowia ratunkowego. Pacjenta przewieziono do szpitala. Lekarze zgodnie twierdzą, że gdyby nie opanowanie i sprawna reakcja kobiet – mężczyzny nie udałoby się uratować.

Jak się okazało Panie posiadają dyplomy opiekuna medycznego, a jedna z nich ma wykształcenie medyczne. Pytane o tą sytuację zgodnie twierdzą, że warto poszerzać swoją wiedzę z zakresu ratowania życia. Nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać, a sama pomoc to nasz obowiązek. Bez względu czy jesteśmy ratownikami czy nie. Za dobrą postawę Kierownictwo urzędu zaplanowało na dziś uroczyste przekazanie podziękowań.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2024