Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Uwaga kierowcy! Od zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej! 

Facebook

Uwaga kierowcy! W sobotę 8 maja w związku z budową tramwaju na Popowice i budową kanalizacji deszczowej wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej!  Kierowcy pojadą objazdami (patrz mapka)! Zmiany w organizacji ruchu są planowane na 6 miesięcy.

Największe zmiany będą dotyczyć kierowców jadących z Kozanowa i udających się w kierunku tego osiedla.

Organizacja ruchu na skrzyżowaniu Milenijna – Popowicka od 8 maja

Od strony ul. Pilczyckiej na skrzyżowaniu z Milenijną obowiązuje nakaz jazdy w prawo.

Od strony ul. Milenijnej (most) będzie możliwość jazdy tylko na wprost i w prawo.

Od strony ul. Milenijnej – z kierunku Na Ostatnim Groszu możliwość jazdy tylko na wprost.

Od strony ul. Popowickiej będzie możliwość jazdy we wszystkich kierunkach (w prawo, w lewo oraz na wprost). Na odcinku od ul. Wejherowskiej do Milenijnej ulica Popowicka będzie jednokierunkowa.

 

OBJAZD DO OSIEDLA KOZANÓW:

  1. Wlot od miasta (od ul. Legnickiej) zostanie poprowadzony jednokierunkową – dwupasową ul. Wejherowską, a następnie ul. Popowicką;
  2. Wlot od ul. Na Ostatnim Groszu, poprowadzony ul. Legnicką, jednokierunkową – dwupasową ul. Wejherowską, a następnie ul. Popowicką;
  3. Wspomagający objazd z kierunku ul. Milenijnej – Legnickiej z zawrotką przed mostem Milenijnym.

OBJAZD DO OSOBOWIC Z KIERUNKU OSIEDLA KOZANÓW:

Wlot od ul. Pilczyckiej  – tu kierowcy mają nakaz jazdy w prawo – w ul. Milenijną, a następnie zawrotkę przez torowisko w kierunku Osobowic.

DODATKOWY DOJAZD DO KOZANOWA Z KIERUNKU UL. NA OSTATNIM GROSZU:

Wlot od ul. Milenijnej – tu kierowcy mają nakaz jazdy na wprost – w kierunku mostu Milenijnego i przed wjazdem na most zawrotkę przez torowisko w kierunku Kozanowa.

Jak pojadą autobusy?
*C, 103, 104, 127 i 245 od Kozanowa w stronę ul. Popowickiej będą kursowały objazdem od ul. Pilczyckiej przez ul. Milenijną, Legnicką i Wejherowską. Dodatkowo zatrzymają się na przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej.
* 101 jadące z Leśnicy do przystanku „Kwiska” pojadą od Pilczyckiej przez Milenijną i Legnicką do przystanku przy ul. Wejherowskiej.
Autobusy linii 101 i 102 jadące w kierunku Maślic i Stabłowic będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska”, przy ul. Wejherowskiej i dalej przez ul. Wejherowską i Popowicką wrócą na stałą trasę.
* 140 jadące z pętli przy ul. Ślazowej do przystanku „Kwiska” będą kursowały objazdem przez ul. Milenijną i Legnicką z pominięciem przystanku „Wejherowska”.
*119, 129, 143 i 319 jadące od mostu Milenijnego w kierunku Na Ostatnim Groszu będą kursowały przez ul. Milenijną i Legnicką do przystanku „Kwiska” przy zajezdni, z pominięciem przystanku „Wejherowska”. W kierunku przeciwnym  autobusy te będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska” na ul. Wejherowskiej.
*122 i 128 jadące od strony ul. Długiej w kierunku Na Ostatnim Groszu będą kursowały od ul. Popowickiej przez ul. Rysią do ul. Legnickiej z pominięciem przystanku „Wejherowska”. Na trasie objazdu, na ulicy Rysiej za skrzyżowaniem z ul. Popowicką, zostanie zlokalizowany tymczasowy przystanek „Rysia”. W kierunku przeciwnym te autobusy będą odjeżdżały z przystanku „Kwiska”, który przy ul. Wejherowskiej.
* 126 jadące od strony Kuźnik w kierunku Kozanowa będą kursowały objazdem od ul. Lotniczej przez ul. Legnicką, Wejherowską do ul. Popowickiej. Dodatkowo będą zatrzymywały się na przystanku „Kwiska” przy ul. Wejherowskiej.

Tramwaje w kierunku Kozanowa i centrum miasta przez ul. Milenijną na tym etapie inwestycji pojadą bez zmian.

Budowa tramwaju na Popowice to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 222 mln zł.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj