Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

V LO we Wrocławiu: ostatnie miesiące w budynku przy ul. Grochowej

Facebook

Lada dzień zacznie się ostatni szkolny semestr w budynku przy ul. Grochowej, gdzie mieści się V Liceum Ogólnokształcące. Od 1 września młodzież z „piątki” będzie uczyła się w niezwykłym, nowoczesnym obiekcie przy ul. Ślężnej, który właśnie powstaje.

Jest już widoczny niemal w całej okazałości, choć na ostateczny efekt poczekamy do lipca, kiedy to V LO będzie mogło się tam zacząć wprowadzać:

– opowiada szef departamentu edukacji w magistracie Jarosław Delewski.

Każdy z tych elementów został rozplanowany w bardzo przemyślany sposób, by jak najlepiej wykorzystać atuty miejsca, które magistrat wybrał pod budowę nowej siedziby „piątki”. Zadanie nie było łatwe – bo z jednej strony będzie piękny park, i widok na niego będzie rozpościerał się z sali  lekcyjnych. Ale z przeciwnej strony jest hałaśliwa i śmierdząca miejska arteria:

– mówi architekt, Zbigniew Maćków. Szkolne korytarze to nie jedyna rzecz, która znajdzie się w nowym budynku V LO od strony drogi. Tam też uczniowie będą uczyć się chemii czy fizyki w specjalnych laboratoriach:

Budynek w niczym nie przypomina za ciasnego już i mocno nadgryzionego przez czas starego obiektu V LO przy Grochowej. Jaki będzie jego los, gdy uczniowie przeprowadzą się na Ślężną? Wiadomo już, że nie przeniesie się tam liceum plastyczne – co pierwotnie planowali urzędnicy. Miasto dało się przekonać, że „plastyk” musi pozostać blisko muzeów i Akademii Sztuk Pięknych.

W jaki sposób więc zagospodarowany zostanie budynek przy Grochowej?

– mówi Jarosław Delewski. Kolejnym krokiem będzie rezerwacja pieniędzy i uruchomienie go na nowo w 2018 roku.

A na Ślężną uczniowie V LO przeniosą się już we wrześniu tego roku. Jak wyglądają postępy na budowie? Zobaczcie:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj