StartWiadomości Wiadomości dnia

W centrum Wrocławia ktoś wysypał jedzenie z trutką na psy i koty

Tym razem informacja jest udokumentowana zdjęciem. Na portal trafiła fotografia kawałka kiełbasy nadzianej substancją wyglądającą jak trutka na szczury. To ponoć znalezisko sprzed trawnika szkoły przy ul. Trwałej, czyli w rejonie Sky Towera.

Jak dowiedzieliśmy się w Straży Miejskiej – nikt na razie nie złożył oficjalnego zawiadomienia w tej sprawie, jednak strażnicy po natknięciu się na post w internecie sami z siebie zdecydowali o zwiększeniu liczby patroli w tym rejonie. Uczulają także mieszkańców, żeby ci – dla bezpieczeństwa zwierzaków – pilnowali swoich kotów i psów i nie wypuszczali ich wolno. Przypominają także, że pies powinien być prowadzony na smyczy, bo w przeciwnym razie popełniamy wykroczenie.

Informacje zebrał Damian Zdancewicz. Ja dodam jeszcze, że w ubiegłym roku krążyły informacje o zatrutej karmie w parku Grabiszyńskim czy na Klecinie. Również bez oficjalnych zgłoszeń do straży miejskiej. A jesienią ubiegłego roku zirytowany psimi odchodami mieszkaniec ul. Deszczowej na Krzykach wywiesił kartkę ostrzegającą przed wyłożeniem trutki, „po powąchaniu której psy będą padać”. Na szczęście blefował.

Zostaw komentarz