Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W CeTA we Wrocławiu będzie kolejny filmowy mural

Facebook

Powstanie przy współpracy z wrocławską Akademią Sztuk Pięknych, o tym jaki mural zostanie namalowany ponownie zdecydują internauci. Na razie są trzy projekty wybrane z tego co zaproponowali młodzi artyści z wrocławskiej ASP.

Projekt tworzenia filmowych murali w Centrum Technologii Audiowizualnych zapoczątkowany został w 2013 r. Wówczas powstało pierwsze ścienne malowidło, w technice 3D painting, ze Zbyszkiem Cybulskim i słynną sceną podpalania spirytusu z „Popiołu i diamentu”, jednego z niemal pięciuset filmów zrealizowanych w Wytwórni Filmów Fabularnych, czyli dzisiejszym CeTA. Ponadto korytarze w budynku zdobią już m.in. mural nawiązujący do „Rękopisu znalezionego w Saragossie” oraz murale poświęcone innym, znanym filmom, które powstawały w WFF, jak „Sami swoi” czy „Giuseppe w Warszawie”.

Nowy mural będzie w sumie już siódmym malowidłem ściennym w naszej siedzibie. Podobnie jak w przypadku poprzednich inicjatyw, projekt również dotyczyć będzie tematyki filmowej, choć tym razem już nie konkretnej produkcji, ale kinematografii w ogólnym ujęciu. Młodzi artyści z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mieli sporą dowolność w doborze stylistyki i przedstawionych elementów – mówi dr Robert Banasiak, Dyrektor Centrum Technologii Audiowizualnych.

Na murale głosować można raz dziennie, do końca marca TUTAJ!

Projekt, który w internetowej sondzie zdobędzie najwięcej głosów ozdobi jedną ze ścian w korytarzu, sąsiadującym ze Studiem Filmowym im. Zbyszka Cybulskiego i Studiem Filmowym im. Wojciecha Jerzego Hasa. Niezbędne materiały do wykonania zwycięskiego malowidła zapewni firma PPG Deco Polska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj