Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W ciągu doby do Wrocławia wjeżdża ćwierć miliona aut

Facebook

41% mieszkańców Wrocławia porusza się samochodem, a 59% wybiera komunikację miejską, rower lub chodzi pieszo. W ciągu doby do Wrocławia wjeżdża niespełna ćwierć miliona samochodów. To tylko niektóre dane wynikające z Kompleksowego Badania Ruchu 2018 dla Wrocławia i gmin sąsiednich.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Badania pozwoliły poznać na nowo zachowania komunikacyjne mieszkańców Wrocławia. Największym pozytywem wynikającym z badań jest wzrost liczby podróży niesamochodowych. Coraz więcej mieszkańców decyduje się podróżować pieszo, komunikacją zbiorową, rower i innymi środkami transportu. Niepokojący jest wzrost ilości pojazdów wjeżdżających do miasta. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk zauważa, że pomocne dla tego wyzwania może być polepszenie transportu kolejowego oraz budowa parkingów park&ride na obrzeżach. Przypomnijmy, że prezydent obiecał budowę 40 parkingów, które pozwolą mieszkańcom sąsiednich gmin dojechać do granicy miasta i przesiąść się w komunikację miejską.

Mówi, Monika Kozłowska – Święconek, dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności

Wrocławianie są bardziej świadomi…

Raport pozwolił poznać na nowo zachowania komunikacyjne wrocławian.

Mówi, Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia.

A jakie wyzwania wynikają z raportu?

Rozwiązaniem problemu napływających aut z aglomeracji może być m.in. kolej.

Szczegółowe dane i cały dokument badań ruchu został umieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej. Znajdziemy tam też szczegółowe dane z poprzednich badań przeprowadzonych w 2010/11 roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023