Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W Dolnośląskim Centrum Filmowym trwa nabór do konkursu filmowego

Facebook

Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłosiło nabór do Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Jego celem jest wyłonienie projektów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które uzyskają wsparcie finansowe. W poprzednich edycjach dofinansowanie otrzymali między innymi „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchamana czy „Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza.

/DCF/Kajtek Czarodziej_foto z filmu/

Głównym kryterium komisji będą nie tylko względy artystyczne, ale także wartość promocyjna Dolnego Śląska. Ważne jest więc, aby dofinansowane filmy były realizowane w dolnośląskich plenerach i przy udziale lokalnych artystów czy członków ekipy filmowej. Projekty można zgłaszać do 19 maja.

W tej chwili w produkcji jest 12 filmów dofinansowanych w poprzednich latach z Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. W marcu na ekrany wszedł film „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego. Już w maju podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity wrocławska reżyserka Agnieszka Zwiefka pokaże swój niezwykły dokument „Vika”, do którego zdjęcia były realizowane między innymi w dolnośląskich uzdrowiskach. Kolejną produkcją, która czeka na premierę jesienią, będzie „Kajtek Czarodziej” w reżyserii Magdaleny Łazarkiewicz. Zdjęcia do filmu powstawały we Wrocławiu oraz innych zakątkach Dolnego Śląska.

– mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka Dolnośląskiego Centrum Filmowego.

Niebawem ruszą także zdjęcia do najnowszego filmu Krzysztofa Skoniecznego „Wrooklyn Zoo” dofinansowanego w ubiegłorocznym konkursie

– dodaje.

Wszystkie filmy dofinansowane ze środków Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są koprodukcjami Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Do tej pory – od czasu uruchomienia funduszu w 2008 roku – powstało prawie 90 filmów, m.in. nominowany do Oscara „Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, „Dolina Bogów” w reż. Lecha Majewskiego, „Ułaskawienie” w reż. Jana Jakuba Kolskiego, „Fuga” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej czy „Ciemno, prawie noc” w reż. Borysa Lankosza.

Fundatorami Dolnośląskiego Funduszu Filmowego są samorządy województwa dolnośląskiego i miasta Wrocławia.

Wzór wniosków i inne przydatne informacje znajdziecie na stronie tutaj.

/DCF/Vika_foto z filmu/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj