Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W jaki sposób można rzucić piłkę, aby osiągnęła prędkość 120km/h?

Facebook

Gladiatorzy polskiej piłki ręcznej na Politechnice Wrocławskiej! Tak uczelnia zaprasza na spotkanie z fizyką sportu! Dziś (31.05.) o 18.30 w Strefie Kultury Studenckiej, gośćmi dr. Adama Sieradzkiego z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki w ramach Fizyki Sportu 3 będą szczypiorniści Sławomir Szmal i Karol Bielecki.

mat.prasowe: Politechnika Wrocławska

W czasie spotkania przeprowadzona zostanie analiza zachowania piłki podczas konkretnych zagrań meczowych, będzie o tym w jaki sposób można rzucić piłkę, aby osiągnęła prędkość 120km/h oraz odpowiedź na pytanie czy zawodnicy poruszają się po boisku w sposób chaotyczny. W dwóch słowach: Fizyka Sportu!

Fizyka Sportu to organizowany od dwóch lat na Politechnice Wrocławskiej cykl popularyzujący nauki ścisłe poprzez prezentację różnego rodzaju dyscyplin sportowych. Do tej pory gośćmi wydarzenia byli siatkarze i siatkarki: Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka, Katarzyna Mroczkowska, Anita Kwiatkowska oraz mistrzyni olimpijska w pływaniu Otylia Jędrzejczak.

Sławomir Szmal – wieloletni bramkarz reprezentacji Polski i jej kapitan. Wicemistrz świata z 2007 r. oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw – w 2009 r. oraz 2015 r. Uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008 i Rio de Janeiro 2016). Najlepszy piłkarz ręczny świata roku 2009. Od 2011 r. zawodnik Vive Tauron Kielce, z którą to drużyną zwyciężył w 2016 r. w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Karol Bielecki – lewy rozgrywający reprezentacji Polski. Wicemistrz świata z 2007 r. oraz dwukrotny brązowy medalista mistrzostw – w 2009 r. oraz 2015 r. Uczestnik igrzysk olimpijskich (Pekin 2008 i Rio de Janeiro 2016). Podczas tej ostatniej imprezy pełnił rolę chorążego reprezentacji Polski. Od 1 lipca 2012 r. reprezentuje barwy Vive Tauron Kielce, z którą to drużyną zwyciężył w 2016 r. w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych.

Dr inż. Adam Sieradzki – adiunkt w Katedrze Fizyki Doświadczalnej w grupie prof. Ryszarda Poprawskiego, zajmującej się badaniem materiałów multiferroicznych. Popularyzator nauki, dwukrotnie (2013, 2014) wybrany przez studentów ulubionym wykładowcą w plebiscycie Radia Luz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021