Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W jakim kierunku powinien rozwijać się Wrocław?

Facebook

Które miejsca powinny być przeznaczone na wielki handel, a które – na mieszkania czy usługi? Mieszkańcy miasta mają szansę zabrać głos na ten temat. Urzędnicy będą konsultować z nimi projekt nowego studium przestrzennego rozwoju miasta.

Co to za dokument?

– tłumaczy Anna Sroczyńska, dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia. Innymi słowy – zapisy w studium nie mają bezpośredniego przełożenia na rzeczywistość. Ale to od nich zależy, jakie prawo dotyczące poszczególnych miejsc zostanie potem zostanie uchwalone. Dlatego jest to tak ważny dokument.

Teraz ruszy ta część konsultacji, w których mamy szansę wypowiedzieć się, co sądzimy o urzędniczych pomysłach na naszą najbliższą okolicę. Rusza, już od dziś (19.04), cykl dziesięciu spotkań konsultacyjnych – po jedno na każdy rejon miasta:

Dzisiejsze spotkanie odbędzie się w klubie Agora przy Serbskiej, o 17. Potrwa dwie godziny.

Samo studium (a w zasadzie jego projekt) to dokument, który możemy przestudiować sobie w internecie.  By było łatwiej się w nim zorientować – można skorzystać ze specjalnej mapy. Na nich wyznaczone są tzw. jednostki urbanistyczne:

– mówi Sroczyńska.

Takimi „jednostkami” są np. Nowe Żerniki, Popowice, Huby, Grabiszynek. Ale nazwę „Gądów” noszą na przykład dwie różne jednostki: „Gądów” i „Gądów Usługowy”. Osobne jednostki stanowią też np. Pola Marsowe, czy okolice Hali Stulecia. W skład jednostek NIE wchodzą tereny zielone. Według studium mają one pozostać „nienaruszone”.

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:
20.04 – Agora, ul. Serbska 5a
21.04 – Formaty, ul. Samborska 3-5
24.04 – Centrum Edukacji Społecznej, ul. Koreańska 1a
25.04 – Centrum Kultury Zamek, pl. Świętojański 1
26.04 – 3 Sektor, ul. Legnicka 65
27.04 – Budynek Radia i Telewizji, al. Karkonoska 8-10
8.05 – Fama, ul. B. Krzywoustego 286
9.05 – Zespół Szkół nr 19, ul. Spółdzielcza 2a
10.05 – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, ul. Suwalska 5,
11.05 – bar Barbara, ul. Świdnicka 8c

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj