Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

„W kółko kręcę” i Wrocławski Rower Miejski wracają od marca!

Facebook

Już jutro rusza trzecia edycja „W kółko kręcę”. Przez cały marzec, wrocławianie, którzy wybiorą rower jako swój główny środek transportu, będą rywalizować o nagrody.

/BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ Urzędu Miejskiego Wrocławia

O programie

„W kółko kręcę” to rywalizacja rowerowa adresowana m.in. do aktywnych zawodowo, studentów, uczniów szkół ponadpodstawowych czy seniorów.

Wystarczy założyć konto w aplikacji i od 1 do 31 marca regularnie podróżować rowerem. Szczególnie punktowane będzie pokonywanie trasy między domem, a codziennym miejscem dojazdu. To może być praca, szkoła, uczelnia czy klub seniora

– mówi Monika Kozłowska-Święconek dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności.

Co jeśli nie masz roweru?

1 marca rozpoczyna się sezon odświeżonego po przerwie Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Podpisana w ubiegłym roku nowa umowa z operatorem systemu zakłada więcej rowerów i nowe stacje. Od tego roku w sezonie od marca do końca listopada wrocławianie będą mogli korzystać z 2300 jednośladów (do tej pory 2200) oraz 230 stacji (do tej pory 220), które znajdą się już na każdym wrocławskim osiedlu.

Zimą rowerów również będzie więcej. Od grudnia do końca lutego będzie można skorzystać z 1150 jednośladów (wcześniej 665). Ponadto do wypożyczenia będą także rowery nietypowe, takie jak elektryczne, tandemy i transportowe

-mówi Urszula Jagielnicka z Biura Zrównoważonej Mobilności UM Wrocławia.

Od 1 marca zwiększą się ceny za wypożyczenie rowerów miejskich, ale pierwsze 20 minut jazdy pozostaje darmowe. Kolejne 40 minut będzie kosztowało 3 zł (do tej pory 2 zł). Każda następna rozpoczęta godzina to 6 zł (wcześniej 4 zł).

Co można wygrać?

Nagród jest kilka, warto jednak podkreślić, że tak samo jak w przypadku poprzedniej edycji główną wygraną zdobędą osoby z różnych miejsc w rankingu.

Co ważne, nagrody główne, czyli sakwy rowerowe (Ortlieb Back-Roller Classic 2×20 l, Ortlieb Office Bag 21 l, Crosso Click System 2×30 l), zdobędą osoby, które zajmą w rankingu 3., 13. i 33. miejsce. Dzięki temu każdy z nas ma szansę na wygraną – nie tylko wyczynowcy

– mówi Magdalena Kroma z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

Oprócz tego, zdobywając punkty, otrzymujemy odpowiadające ich liczbie „monety”, za które możemy dokonać zakupu w kiosku znajdującym się w aplikacji mobilnej.

W dniach 30-31 marca oraz 1-3 kwietnia 2023 r. rankingi zostaną ukryte dla uczestników. Ranking wraz z ostatecznymi wynikami zostanie ponownie opublikowany 4 kwietnia 2023 r.

 Jak wziąć udział w rywalizacji?

  • Rywalizacja odbywa się w bezpłatnej aplikacji mobilnej „W kółko kręcę”, dostępnej zarówno na telefonach z systemem Android, jak i IOS. Pobierz aplikację i zarejestruj się do gry.
  • Oznacz w aplikacji miejsce startu (miejsce zamieszkania) i cel codziennych dojazdów (np. lokalizację pracy, szkoły, uczelni).
  • Wsiądź na rower i rejestruj przejazdy!

Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023