Radio Gra Wrocław

W końcu uda się ruszyć z budową torów na Hubskiej. Jakie utrudnienia?

Wreszcie wiemy, kiedy zaczną powstawać tory tramwajowe na Hubskiej. Udało się w końcu podpisać umowę na budowę nowej linii i przebudowę ulicy. Prace mają ruszyć już we wrześniu. Droga całkowicie zmieni swoje oblicze.

Przede wszystkim – w końcu będzie równa:

hubksaUm1a

– mówi kierownik projektu z ramienia miejskiej spółki Wrocławskie Inwestycje, Sławomir Kanik. Miejsca, w których zatrzyma się tramwaj będą bardzo bezpieczne dla podróżnych:

hubskaUm1b

Przypomnijmy – przystanki wiedeńskie to takie, które są jednocześnie progiem zwalniającym. Kierowcy muszą bardziej uważać – a pasażerowie wsiadają do wagonów z wygodnego podwyższenia. Ważną częścią robót będą też prace wodociągowe. MPWiK dokłada się do inwestycji, więc robotnicy zajmą się  przy okazji przebudową podziemnych sieci.

 

Dobra wiadomość jest taka, że prace ruszą dopiero, gdy kierowcy będą mogli pojechać zamkniętą dziś ulicą Dyrekcyjną. Pierwszy etap prac to przebudowa samej Hubskiej…

hubskaUm2

…wszystko po to, by jak najmniej utrudnić życie wrocławianom, mówi Kanik.

 

Ulica i nowe tory mają być gotowe jesienią przyszłego roku. Kontrakt na to zadanie wygrało konsorcjum Balzola – firma doświadczona w budowie sieci tramwajowych. Jak mówi dyrektor generalny polskiego oddziału tej spółki, nie jest to bardzo skomplikowane zadanie. Ale poważne wyzwanie może stanowić samo miejsce, w którym prowadzone będą prace:

hubskaUm3

Ulica wraz z wydzielonym torowiskiem będzie kosztowała łącznie ponad 35 milionów złotych, z czego niemal 9 milionów dołoży Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Wykonawca zabierze się teraz m.in. do planowania tras objazdów. Słuchajcie Radia GRA – poinformujemy Was o nich gdy już będą gotowe.