Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W najbliższą sobotę, 26 listopada rozdana zostanie karma dla kotów

Facebook

Otrzymać ją mogą między innymi osoby, które dokarmiają wolnożyjące zwierzęta. Przedstawiamy szczegóły wydarzenia.

Bezdomność kotów

Żyjące na ulicach miast bezdomne koty, nie mają łatwego życia. Jednym z ich problemów jest mała ilość jedzenia. Zwłaszcza jeśli koty nie są dokarmiane przez kogoś z zewnątrz, wtedy skazane są tylko na siebie- licząc na swój spryt. Rzeczywistość okazuje się jednak okrutna, jedzenie zdobywają głównie na śmietnikach, co przekłada się na ich zdrowie. Przeciętna długość życia bezdomnego kota to około 3 lata. W warunkach domowych potrafią żyć nawet kilkanaście!

/Kamil Durkacz

Ile bezdomnych zwierząt żyje w Polsce?

Szacuje się, że jest to nawet około 3 miliony bezdomnych psów i kotów. Większość z nich stanowią koty, które ze względu na swoje warunki fizyczne są mniej widoczne i trudniej dostępne do odłowu.

/Kamil Durkacz

Szczegóły wydarzenia

  • Akcja odbędzie się w najbliższą sobotę (26 listopada) o godzinie 11 na placu Nowy Targ i potrwa do wyczerpania zapasów.
  • Karmę mogą odebrać miłośnicy zwierząt w trudnej sytuacji finansowej lub osoby dokarmiające bezdomne koty, na przykład te żyjące w piwnicach.
  • Każda uprawniona osoba otrzyma jedno opakowanie wysokomięsnej karmy dla kotów. Na placu stanie namiot, w którym będzie wydawany produkt.

/Kamil Durkacz

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj