Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W najbliższy czwartek zniknie ruch wahadłowy i sygnalizacja świetlna na ulicy Halickiej

Facebook

Otwarte zostanie rondo, które powstało na skrzyżowaniu tej drogi z ulicą Żernicką i nowobudowaną al. 11 listopada. Zmianę zapowiedział na swoich mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

/fb.Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Kto na tym skorzysta?

Z ulicy Halickiej i Żernickiej korzystają kierowcy między innymi ze Złotnik, którzy omijają tędy obciążoną dużym ruchem ul. Kosmonautów. Budowa ronda trwała pół roku. Kierowcy przez ostatnie miesiące jeździli już jego północną nitką, teraz zostanie uruchomiona jego południowa część.

/fb.Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

To nie koniec prac

Jednocześnie prowadzone będą kolejne prace przy budowie dróg dla rowerów i chodników okrążających rondo. Wykonawca zadba także o zieleń. Nasadzi tu liczne drzewa oraz krzewy. W okolicy ronda powstanie duża mulda chłonna, która okresowo pozwoli na zbieranie wód opadowych. Zgodnie z decyzją środowiskową w okolicy zachodniej od strony ronda ustawione zostaną ekrany akustyczne.

/fb.Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jak będzie przebiegał ruch?

Jezdnia będzie miała 2 km długości. Kluczowymi elementami organizacji ruchu będzie wiadukt nad torami kolejowymi i właśnie rondo w okolicy ul. Halickiej. Aleja pozwoli kierowcom dojechać w kilka minut od al. prezydenta Kaczorowskiego do skrzyżowania ul. Kosmonautów i Fieldorfa.

Jaki jest koszt tej inwestycji?

Inwestycja dokończenia budowy obwodnicy Leśnicy jest współfinansowana z Unii Europejskiej. Jej koszt to ponad 181 milionów złotych. Jej zakończenie planowane jest na drugą połowę 2023 roku.

/fb.Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj