Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W naszym mieście funkcjonuje już Cyberporadnia

Facebook

Ruszył projekt: „Poradnictwo ds. uzależnień od internetu" dla mieszkańców Wrocławia i Aglomeracji Wrocławskiej. Przeciwdziałanie uzależnieniom od internetu, a także zapobieganie cyberprzemocy – to cele, które stawia przed sobą zespół Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego. Jak informują - pandemia jeszcze mocniej uświadomiła nam, jak ważne jest bezpieczeństwo emocjonalne w świecie cyfrowym.

Komentarze i słowa w internecie również mogą ranić. We Wrocławiu funkcjonuje już Cyberporadnia. Jej celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom od internetu, a także zapobieganie cyberprzemocy.

Mówi Martyna Wilk z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Często nie jesteśmy świadomi tego czy to co nas spotyka bądź sami publikujemy w internecie to już cyberprzemoc. Pytamy zatem jak ją rozpoznać?

Problem cybeprzemocy odnotowuje się oczywiście nie tylko we Wrocławiu…

Co istotne dzieci zupełnie inaczej reagują na cyberprzemoc niż dorośli. Warto więc mieć to na uwadze i rozmawiać z dzieckiem o ewentualnych zagrożeniach.

Pilotaż projektu potrwa do 30 września br. Porady udzielane będą w każdą środę od godziny 16:00 do 18:00 pod numerem telefonu: 538 579 519. Z poradnictwa może skorzystać m.in. młodzież, rodzicie czy osoby, które chcą skuteczniej edukować młodzież i dzieci w tematyce: cyberuzależnień, cyberprzemocy oraz cyberbezpieczeństwa.

Po osłabnięciu pandemii otworzony zostanie dodatkowo stacjonarny punkt porad.
W poradni, specjaliści zajmują się również tematem cyberuzależnienia. Pytamy zatem jakie sygnały powinny nas zaniepokoić…

Jeżeli chodzi natomiast o dzieci to zdaża się, że wybudzają się one w środku nocy tylko po to, aby sprawdzić co się dzieje w mediach społecznościowych i sprawdzić czy podczas snu nic ich nie ominęło. Są to zdecydowanie sygnały przez które powinniśmy zacząć działać.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lipca 2021