Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W okolicy Młodych Techników postanie przejście dla pieszych

Facebook

W okolicy przystanku Młodych Techników zbudowane zostanie przejście naziemne. Do tej pory na perony tramwajowe można było dostać się tylko przejściem podziemnym, gdzie brakowało podjazdów dla niepełnosprawnych.

O opinię na temat tego miejsca zapytaliśmy mieszkańców:

Dlaczego postanowiono przeprowadzić przejście dla pieszych po jezdni wytłumaczyła nam Ewa Mazur, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Pierwszy pomysł na taką organizację ruchu powstał w 2014 roku. Cztery lata później wniosek o modernizację przejścia do Urzędu Miasta złożyła Joanna Klima, radna osiedla Szczepin.

Radna zaznacza także, że spowolnienie ruchu na ulicy Legnickiej spowodowane sygnalizacją świetlną wpłynie też pozytywnie bezpieczeństwo kierowców i okolicznych mieszkańców.

Z podobnym problemem mierzyli się mieszkańcy z ul. Grabiszyńskiej, gdzie znajdowała się. W 2018 roku w jej miejscu pojawiło się przejście dla pieszych. Jakie jeszcze miejsca we Wrocławiu mogą jeszcze utrudniać poruszanie się seniorom i osobom z niepełnosprawnościami?

Prace na ulicy Legnickiej rozpoczną się w drugiej połowie grudnia, a remont potrwa powinien zakończyć się jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

REPORTER: Kamil Kuchta 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj