Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W Oławie powstanie nowy most

Facebook

Po wielu latach mieszkańcy Oławy i Jelcza Laskowice doczekają się nowego mostu nad Odrą i Wartą. Zarząd Województwa otrzyma 5 mln złotych wsparcia na ten cel.

Dzisiaj mamy decyzję o zapewnieniu finansowania ze środków budżetu państwa na zaprojektowanie tej przeprawy. Tutaj jest to o tyle istotne, że wiemy, że mamy jedną przeprawę, która no jest no można powiedzieć u kresu jest chodzi o przepustowość, a wiemy, że ta druga była planowana od lat. Samorządowcy zawsze o niej mówili. Ja te informacje słyszałem conajmniej od 2017 roku.

mówił Waldemar Buda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Most połączy cztery lokalne drogi, a w tym dwie wojewódzkie – nr 396 i 455.

Każdy, kto był w Oławie, to podróżował przez Oławę, wie, że Oława ma ogromne problemy komunikacyjne, jeżeli chodzi o transport drogowy, tranzyt. Dziś kompleksowo rozwiązujemy ten problem, jesteśmy w trakcie realizacji obwodnicy Oławy w ramach rządowego programu 100 obwodnic, a dziś tak naprawdę mówimy o moście, który domknie tą obwodnice ze strony północnej.

mówił Poseł Paweł Hreniak

Oba miasta to dwa prężnie rozwijające się ośrodki przemysłowe, które potrzebują dobrej komunikacji – podkreśla mówł Henryk Kuriata, Wójt Gminy Oława

Jelcz-Laskowice i gmina Oława oraz miasto Oława naprawdę rozwijają się w tej chwili w bardzo dużym tempie, żeby umożliwić połączenie się tych dwóch ośrodków przemysłowych i ułatwić transport most na pewno będzie niezbędnym do tego, żeby komunikacja odbyła się jak najbardziej.

Na tej inwestycji skorzystają wyszyscy mieszkańcy regionu – twierdzi Bogdan Szczęśniak, burmistrz Jelcza-Laskowice

Na przestrzeni ostatnich kilku lat wstecz były 2 kolizje na moście w Oławie i mieszkańcy Jelcza Laskowic jadąc, czy chcący jechać do Oławy musieli jechać bądź przez Brzeg opolski bądź przez obwodnicę wrocławską co w sposób istotny wydłużało czas dojazdu do Oławy. Jak państwo wiecie mamy tu instytucje powiatowe, w których mieszkańcy Jelcza Laskowic korzystają.

Projektowanie mostu oraz zdobywanie niezbędnych pozwoleń ma zająć ok. 2 lat. Później zostanie ogłoszony przetarg na budowę, która ma potrwać dwa i pół roku.

Kamil Kuchta

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023