Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W piątek 23 grudnia ruszą prace przy budowie kolejnego odcinka Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór

Facebook

W związku z rozpoczęciem inwestycji fragment odcinka od ul. Zemskiej do ul. Strzegomskiej zostanie wyłączony z ruchu. Kierowcy pojadą objazdem. Wykonawca ma zapewnić dojazd do posesji położonych na ul. Rogowskiej 137-153 a, b.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Na ul. Rogowskiej powstanie torowisko tramwajowe, przebudowana zostanie jezdnia i sieci podziemne m.in. drenaż pozwalający odwodnić teren na którym wybudowane jest jedno z największych osiedli mieszkaniowych we Wrocławiu. Prace przy budowie ostatniego odcinka TAT zakończą się w wakacje 2023 roku. Warto podkreślić, że udostępniony dla kierowców zostanie odcinek od ul. Zemskiej do pętli, na którym trwały roboty w ostatnich miesiącach.

Zmiany w kursowaniu MPK

Od 24 grudnia czeka nas zmiana rozkładu jazdy autobusów MPK Wrocław:

  • Linie 124 i 134 jadące od strony FAT w kierunku Nowego Dworu będą kursowały objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską do przystanku końcowego Nowy Dwór (pętla) przed skrzyżowaniem z ul. Żernicką.

W kierunku Księża Wielkiego będą odjeżdżały z przystanku Nowy Dwór (pętla) przy ul. Zemskiej i pojadą przez ul. Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie spożywczym w pobliżu przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ulicy Strzegomskiej.

  • Linia 142 od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będzie jeździć objazdem od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką, w lewo w ul. Chociebuską i dalej ul. Hermanowską.

W kierunku Karłowic pojadą przez ul. Hermanowską Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej.

  • Autobusy linii 149 jadące od strony ul. Strzegomskiej w kierunku pętli Kuźniki będą kursowały od ul. Strzegomskiej przez ul. Gubińską, Chociebuską, Rogowską, w lewo w ul. Zemską, w prawo w ul. Rogowską, ul. Żernicką do ul. Kołobrzeskiej.

W kierunku pl. Grunwaldzkiego pojadą przez ul. Kołobrzeską, Żernicką, Chociebuską, Rogowską, w lewo ul. Zemską (dodatkowy przystanek przy sklepie przy spółdzielni), w prawo w ul. Rogowską, Chociebuską i Gubińską do ul. Strzegomskiej. Zmiany w kursowaniu też będą dotyczyć linii nocnej 249.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Jaki jest koszt tej inwestycji?

Szacowany koszt to 386 milionów złotych.  Inwestycja dofinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej – ponad 182 milionów. Prace potrwają do co najmniej sierpnia 2023 roku.

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023