Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Dziś (4.04.) rusza remont autostrady A4. Trasa zyska nową nawierzchnię

Facebook

19-kilometrowy odcinek drogi między Brzezimierzem a Brzegiem czeka gruntowny remont wart prawie 20 mln zł. Drogowcy zajmą nitkę północną w kierunku Wrocławia. Prace będą podzielone na krótsze odcinki, aby zminimalizować utrudnienia. Roboty drogowe potrwają do 15 października 2016, ale z wyłączeniem okresu wakacyjnego, kiedy ruch na autostradzie jest największy.

Prace potrwają do 15 października, ale będą podzielone na dwa etapy. Pierwszy ma skończyć się wraz z końcem czerwca. Przez lipiec i sierpień A4 będzie normalnie przejezdna w obu kierunkach, bez ograniczeń w ruchu:

– wyjaśnia Maciej Wołodko. Do remontu pójdzie 46 kilometrów jezdni. Prace zostaną rozdzielone pomiędzy dwie firmy – jedna będzie pracowała pod nadzorem wrocławskiego, a druga – opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji. Kierowców nie powinno to jednak martwić, zastrzega Maciej Wołodko:

– mówi Maciej Wołodko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Do wymiany jest nawierzchnia, która jest już zużyta. Ostatni raz była remontowana kilkanaście lat temu – a średnio robi się to co dziesięć lat. Uzupełnione i wyprofilowane zostaną także pobocza, robotnicy oczyszczą również przydrożne rowy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024