Radio Gra Wrocław

W Radiu GRA trzymamy rękę na pulsie jeżeli chodzi o budowę obwodnicy Leśnicy

Nasz reporter, Damian Zdancewicz, sprawdził postęp prac na najtrudniejszym dla budowniczych fragmencie drogi – czyli moście nad Bystrzycą i nad… innym mostem – mostem Ratyńskim.

fot. wroclaw.pl

O tym, że most przekroczył rzekę – informowaliśmy Was już cztery miesiące temu na naszej antenie. A właśnie niedawno ostatnie jego przęsło spoczęło na filarach i przeprawa łączy już ze sobą dwa brzegi Bystrzycy. Teraz da się już nawet po nim przejść, ale oczywiście – nim pojedziemy po skończonym moście minie jeszcze sporo czasu.

Przeprawa ma być gotowa za nieco ponad pół roku, w tym czasie trzeba będzie położyć na moście izolację, ułożyć krawężniki, chodniki, nawierzchnię przyszłej jezdni mostu i oczywiście – zamontować barierki.

Równolegle drogowcy pracujący na brzegach muszą wybudować na przyczółkach połączenie mostu i powstającej obwodnicy Leśnicy.

Przypomnijmy: już jeździmy krótkim fragmentem obwodnicy od ul. Granicznej przy lotnisku do Osinieckiej. Jest już także gotowa jezdnia w stronę mostu od ul. Piołunowej, natomiast niedawno rozpoczęły się prace na odcinku od strony Średzkiej. W tym momencie otwarcie całej trasy planowane jest na 2018 rok.

Estakada z mostem drogowym nad Bystrzycą już gotowa