Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W sobotę (25.11) bezpłatne porady u notariusza! Dowiesz się, jak darować mieszkanie i nie dać się ograbić z majątku

Facebook

Jak uchronić się przed oszustami czyhającymi na nasz majątek? W jaki sposób przepisać mieszkanie na dzieci? Co to jest umowa dożywocia i czy nie jest czasem lepsza niż zwykła darowizna? Te skomplikowane, ale bardzo ważne dla każdego tematy, będzie można poruszyć w rozmowie z notariuszem.

Już w sobotę (25.11) – „Dni otwarte Notariatu”. Kilkudziesięciu notariuszy za darmo będzie udzielało porad. Każdemu chętnemu:

– a na co dokładnie uważać – tego właśnie będzie można dowiedzieć się w sobotę. Umowy „przewłaszczenia na zabezpieczenie” są przyczyną wielu, głośnych ostatnimi czasy, ludzkich tragedii.

– mówi prezes Rady Izby Notarialnej we Wrocławiu Lech Borzemski.

 

Ale formuła tegorocznego Dnia Otwartego Notariatu będzie bardzo szeroka. Bo KAŻDY z nas ma jakieś majątkowe sprawy i warto wiedzieć, jak je załatwić. Kto może się czuć „zaproszony”?

Notariusze wytłumaczą nam również, jak napisać testament. Ale nie tylko sprawy spadkowe będą tematem rozmów!

– wymienia Lech Borzemski. Ale nawet popularna umowa o darowiznę ma wiele tajemnic! Bo nie każdy wie, że można sobie w niej zagwarantować np. służebność mieszkania – czyli prawo do zamieszkiwania w lokalu przekazanym np. członkowi rodziny.

 

Tego dnia dyżurowało będzie kilkudziesięciu notariuszy przy prawie dwudziestu stanowiskach:

– zachęca notariusz.

Dyżury już w sobotę (25.11) od 10:00 do 16:00 w budynku Starej Giełdy – plac Solny 16.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj