Radio Gra Wrocław

W sobotę odbędzie się pierwszy bieg „Wrocław tętni dobrem”

Celem biegu jest promowanie honorowego krwiodawstwa. Wydarzenie odbędzie się 18 maja w Parku Szczytnickim. Lista biegaczy jest już zamknięta – w bardzo szybkim tempie zapisało się 250 osób.

/fot. fb. Pro-Run Wrocław

Dystans, jaki będą mieli do pokonania dorośli biegacze, wynosi 4 500 m. Liczba ta stanowi nawiązanie do ilości krwi, jaką można oddać jednorazowo – 450 ml.

Zapraszamy do udziału w imprezie biegowej „Wrocław tętni dobrem”, podczas której uczestnicy pokonają dystans 4 500 m, a także do odwiedzenia Strefy Biegacza oraz oddania krwi w naszym mobilnym punkcie pobierania krwi

– mówi Jacek Blicharski, Dyrektor RCKiK we Wrocławiu.

Rejestracja chętnych do oddania krwi będzie możliwa w godzinach 9:00-12:00. Warto jednak pamiętać, że jednym z warunków oddawania krwi jest dobry stan zdrowia.

Jak przygotować się do oddania krwi?

Krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat lub osoba, która nie ukończyła 60-ego roku życia (dawca pierwszorazowy), ważąca minimum 50 kilogramów oraz ciesząca się dobrym stanem zdrowia. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek i wypić przynajmniej 1-2 litra płynów. Zgłaszając się do oddania krwi należy zabrać ze sobą aktualny dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.