Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W sobotę rozpocznie się wymiana rozkładów na Moście Zwierzynieckim.

Facebook

W najbliższą sobotę (16.07) rozpocznie się wymiana rozkładów na Moście Zwierzynieckim. Z tego powodu aż 20 linii autobusowych i tramwajowych zmieni swoje trasy. Zmiany obejmą pasażerów MPK, którzy będą chcieli przejechać z centrum w kierunku Sępolna i Biskupina, oraz kierowców, którzy do Wielkiej Wyspy pojadą objazdem. O szczegółach Patryk Załęczny z Urzędu Miasta. Taki remont […]

W najbliższą sobotę (16.07) rozpocznie się wymiana rozkładów na Moście Zwierzynieckim. Z tego powodu aż 20 linii autobusowych i tramwajowych zmieni swoje trasy. Zmiany obejmą pasażerów MPK, którzy będą chcieli przejechać z centrum w kierunku Sępolna i Biskupina, oraz kierowców, którzy do Wielkiej Wyspy pojadą objazdem. O szczegółach Patryk Załęczny z Urzędu Miasta.

Taki remont spowoduje utrudnienia w dojeździe do jednej z największych atrakcji wrocławia – ZOO.

Mówiła Weronika Skupin, rzeczniczka ZOO. Niedaleko znajduję się także Hala Stulecia. I chociaż od 1 lipca do 3 września jest ona niedostępna dla zwiedzających, to w jej okolicy znajduje się kilka innych atrakcji. O tym Anna Worsztynowicz, rzeczniczka Hali Stulecia.

Prace na Moście Zwierzynieckim potrwają około 6 tygodni.

Infromacja o zmianach w MPK:

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 16, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Hubska – Tarnogaj (połączenie linii 1 na trasie Poświętne – pl. Grunwaldzki i linii 16 na trasie pl. Grunwaldzki – Tarnogaj).

Tramwaje linii 2, 4 i 10 jadące w kierunku Biskupina, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 2, 4 i 10 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  145, 146, 253 i 255 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego do ulicy Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  115 i 315 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola oraz autobusy linii 115, 145, 146 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center„.

Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną Ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center„.

Dodatkowo, przystanek „Bujwida” w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie placu Grunwaldzkiego z ulicą Bujwida, a przystanek „Kochanowskiego” w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lutego 2024