Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W Sudetach śniegu coraz mniej. Odwilż dotarła do gór

Facebook

Odwilż dotarła także w Sudety. Będzie olbrzymia - zapowiada Krzysztof Krakowski, meteorolog i klimatolog z Karkonoskiego Parku Narodowego. Śniegu już teraz ubywa nawet wysoko w górach.

/Facebook /Karkonoski Park Narodowy

Zima już była. Mieliśmy nawet ładną zimę, bo nawet do 70 centymetrów śniegu w górach napadało. Mrozy też solidne, bo do -25 stopni Celsjusza było w Izerach. Natomiast niestety tradycja ostatnich lat zobowiązuje. Zbliża nam się olbrzymia odwilż – zapowiada Krzysztof Krakowski, meteorolog i klimatolog z Karkonoskiego Parku Narodowego.

Odwilż spowoduje, że do wysokości około 700-800 metrów nad poziomem morza cały śnieg raczej nam zniknie. To przez bardzo aktywny niż znad Atlantyku z ciepłym powietrzem i z ciepłymi opadami. Deszcz będzie padał nawet na wierzchowinie Karkonoszy. Raczej nie spowoduje całkowitego zaniku pokrywy śnieżnej, natomiast znaczną redukcję. Na pewno pojawią się miejsca bez śniegu – dodaje.

/Facebook /Karkonoski Park Narodowy

W szczytowych partiach Karkonoszy trzeba się było dziś liczyć z dużym zachmurzeniem i mgłą oraz opadami deszczu. Większość szlaków jest oblodzona i śliska – podali goprowcy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 lutego 2024