Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

W tym parku miasto będzie zbierało deszczówkę. Walka z suszą!

Facebook

Magistrat podejmuje kolejne działania w walce z suszą. Zamiast budowy zwykłego kolektora do odprowadzania wody, na wrocławskich Krzykach ma powstać park zasilany deszczówką.

wroclaw.pl
wroclaw.pl

Park będzie miał ponad 5 hektarów i uzupełni zieloną przestrzeń w tej części miasta. Przy budowaniu parku wykorzystany ma zostać już zadrzewiony teren, który uzupełniony zostanie o dwa stawy. Te mają być napełniane wodami opadowymi z osiedla. Deszczówka do parku będzie zbierana z powierzchni aż 68 ha. Oczywiście zanim trafi do stawów będzie oczyszczana przez system meandrujących rowów.

Nie może też zabraknąć ścieżek dla pieszych i elementów małej architektury. Co najważniejsze, o sposobie urządzenia zadecydują głosy samych mieszkańców. Jak zapewniają urzędnicy – termin i forma konsultacji będą dostosowane do obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Budowa kolektora budzi kontrowersje ekologów. Magistrat zapewnia, że w czasie inwestycji szczególnie chronione będą ponad stuletnie dęby, użyjemy także specjalistycznego sprzętu, aby przesadzić niektóre rośliny. Dodatkowo nadzór dendrologiczny, czyli opiekę nad drzewami, obejmie ceniona specjalistka prof. Monika Ziemiańska, z Instytutu Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Budowa parku Krzyckiego powinna rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj