Radio Gra Wrocław

W weekend otwarcia ESK zmiany w komunikacji miejskiej

W najbliższą niedzielę (17.01.) we Wrocławiu - inauguracja ESK. Przez miasto przejdą cztery pochody. To powód zmian w organizacji komunikacji zbiorowej, które zaczną obowiązywać od godziny 16.00. Sprawdzajcie dokładnie rozkłady jazdy.

fot. facebook.com/mpkwroc

Na weekend otwarcia stolicy kultury (15-17 stycznia) uruchomiona zostanie również specjalna infolinia dla pasażerów. W niedzielę o godz. 16.00 z zajezdni tramwajowej „Dąbie”, zajezdni autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej, zajezdni „Popowice” i z Wyższej Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych przy ul. Czajkowskiego wyruszą do Rynku pochody mieszkańców i artystów.

Wielki finał nastąpi na wrocławskim Rynku. Tam rozegra się widowisko, w które będzie zaangażowanych 1300 artystów, 200 chórzystów, 50 żołnierzy, 300 rowerzystów. Na czas przemarszu pochodów swoje trasy zmienią autobusy i tramwaje, utrudnienia czekają też kierowców.

Komunikacja tramwajowa i autobusowa wróci na swoje stałe trasy przejazdu natychmiast po przejściu pochodu. MPK w związku z tym wydarzeniem informuje pasażerów o zmianach na przystankach i w pojazdach.