Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Wakacje w Narodowym Forum Muzyki

Facebook

Wakacje to czas, kiedy życie muzyczne w Narodowym Forum Muzyki i na Dolnym Śląsku rozkwita. Na melomanów czeka moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie: podczas koncertów zabrzmią zarówno utwory kameralne, jak i symfoniczne, znane i powszechnie lubiane przeboje muzyki klasycznej oraz zapomniane kompozycje twórców minionych epok, a także dzieła reprezentujące muzykę dawną i współczesną.

fot. wroclaw.pl

 

Już w najbliższy piątek wybrać możemy się na jeden z tych wyjątkowych koncertów, czyli – Cello Meets Piano…

Usłyszymy reprezentujący epokę romantyzmu utwór Fryderyka Chopina, napisane na początku XX wieku dzieła Karola Szymanowskiego i Ludomira Różyckiego, a także skomponowaną w drugiej połowie lat 50. minionego stulecia sonatę Witolda Szalonka. Repertuar jest zatem ciekawy, niebanalny i bardzo zróżnicowany.

Ten sam zespół czyli Polish Cello Quartet usłyszeć będziemy mogli również 29 sierpnia.

 

Mówi Andrzej Kosendiak, dyrektor Narodowego Forum Muzyki

6.08 o godz. 19 przed nami w Narodowym Forum Muzyki – Jubileusz 75-lecia Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju…

 

14.08 przed nami Zdunik&Mykietyn…

Nie bez powodu kompozytor, Paweł Mykietyn mówi o sztuce, gdyż Suita Obrazki z wystawy Modesta Musorgskiego to cykl zainspirowany obrazami namalowanymi przez Viktora Hartmanna. Każda część jest poświęcona innemu malowidłu, oddaje jego nastrój i wyjątkowy charakter. Dzieło to usłyszymy w rzadko wykonywanym opracowaniu orkiestrowym Waltera Goehra. Zabrzmi także II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną właśnie Pawła Mykietyna, który zinterpretuje Marcin Zdunik, jeden z najwybitniejszych polskich wiolonczelistów.

Jak zapewnia NFM – jesteśmy w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi i organizujemy nasze wydarzenia zgodnie z ich zaleceniami i wytycznymi. Wszystkie koncerty odbywają się bez przerw. Szczegóły dotyczące biletów znajdziemy na stronie nfm.wroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj