Miasto rusza z kolejną formą wsparcia dla dolnośląskich przedsiębiorców. W serwisie internetowym WRO UP rzemieślnicy, sprzedawcy, restauratorzy czy serwisanci będą mogli bezpłatnie utworzyć profil swojej firmy.
Stworzyliśmy zupełnie nowy serwis internetowy dla przedsiębiorców, którzy działają na terenie Wrocławia. Chcemy ich w ten sposób wesprzeć i promować. Dzięki WRO UP w prosty sposób można opublikować informacje o prowadzonej działalności. Tak, by mieszkańcy szybko znaleźli zweryfikowane firmy na mapie i bez problemów skontaktowali się z przedsiębiorcami
– mówi Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia.
FIRMY
Na stronie głównej WRO UP znajdziemy wszystkie firmy dodane do bazy z zaznaczeniem ich na mapie Wrocławia. Możemy przeszukiwać firmy kategoriami – jest ich 10: gastronomia, motoryzacja, moda, budowa i remonty, hobby i zwierzęta, sport, rekreacja, zdrowie i uroda, dom i wnętrze, elektronika. Z czasem w serwisie dodawane będą nowe kategorie, jeśli pojawi się znaczna liczba przedsiębiorców z danej branży.
Po wybraniu firmy, w jej wizytówce znajdziemy krótki opis działalności, zdjęcia, aktualne godziny otwarcia oraz dane kontaktowe.
WRO UP to duże ułatwienie dla wrocławskich przedsiębiorców. Nie każdy może pozwolić sobie na założenie własnej strony internetowej czy prowadzenie na bieżąco profilu firmy w mediach społecznościowych. Dzięki bezpłatnemu ogłoszeniu w miejskim serwisie przedsiębiorcy będą mogli zapewnić sobie większą rozpoznawalność prowadzonej działalności. Chcemy wzmocnić w ten sposób relację firm z mieszkańcami
– mówi Marcin Urban, Skarbnik Wrocławia.
Jak dodać swoją firmę do WRO UP?
Wystarczy wypełnić krótki, bezpłatny formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie tutaj.
Każde zgłoszenie przed publikacją będzie weryfikowane. Pracownicy Działu Wspierania Wrocławskiej Przedsiębiorczości w Departamencie Finansów Publicznych sprawdzą je pod kątem spełnienia warunków określonych w Regulaminie serwisu.
Wsparcie dla wrocławskich przedsiębiorców
W Mieście Spotkań działalność prowadzi ponad 141 tysięcy przedsiębiorców. Ponad 60% z nich działa w branżach usług. Miasto od lat wspiera wrocławskich przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje, tworzących nowe miejsca pracy oraz inwestujących w infrastrukturę sportową i rekreacyjną. Zwolnienia z podatku od nieruchomości mogą otrzymać także mikro i małe firmy rozpoczynające we Wrocławiu działalność gospodarczą. Łączna kwota tych zwolnień od 2014 roku to blisko 61 mln zł. Do końca 2022 roku przedsiębiorcy mogli także wnioskować o zwolnienie z podatku od nieruchomości, jeśli budynki korzystały z odnawialnych źródeł energii. Do końca 2022 roku miasto zwolniło przedsiębiorców na łączną kwotę 21 mln zł.