Już możemy głosować na projekty w tegorocznej edycji WBO. Da się to zrobić przez internet lub stacjonarnie – w centrach obsługi mieszkańca oraz w niektórych radach osiedli i bibliotekach publicznych. Warto się pofatygować, wybrać cztery z ponad 300 projektów i wskazać go na karcie – przekonują autorzy projektów, które wygrały w ostatnich latach.
Aleksander Obłąk z Akcji Miasto był liderem „Rowerowego Wrocławia”, który w 2014 roku po prostu zdeklasował konkurencję. Powstały kilometry ścieżek dla cyklistów, m.in. na trasie W-Z:
W ubiegłym roku bezkonkurencyjny okazał się natomiast projekt „Drzewa dla Wrocławia” – mający sprawić, by nasze miasto stało się bardziej zielone. Liderką była Aleksandra Zienkiewicz ze stowarzyszenia ochrony drzew Miastodrzew. Jeżeli chodzi o realizację TEGO wniosku – tu wszystko jeszcze przed nami. Co więcej, można się przyłączyć:
To kolejny projekt, który się nieco opóźnił z powodu formalności, ale Zienkiewicz zapewnia, że było warto czekać.
A na jakie projekty mieszkańcy, zdaniem liderów, powinni głosować w tym roku?
– mówi Obłąk. A Aleksandra Zienkiewicz dodaje, że teraz – gdy wrocławianie głosują – wielką rolę odegrają sami liderzy, którzy muszą przekonać miejską społeczność do złożonych przez siebie wniosków. „Póki głosowanie trwa, nic nie jest przesądzone” – mówi i podaje przykład własnego zwycięskiego projektu:
Głosowanie trwa do 2 października.