StartWiadomości

WBO 2017. Znamy wyniki i plany na przyszłość

Podsumowuje Katarzyna Szymczak-Pomianowska z wrocławskiego magistratu:

Wśród „dużych” projektów zwyciężył projekt budowy toalet w parkach, zielona rowerowo-piesza obwodnica Wrocławia, Rowerowy Wrocław 2017, zieleń dla Wrocławia i… budki dla wolno żyjących kotów. Liczba projektów i głosów jest podobna jak przed rokiem – tu rekord nie padł – ale… bijemy rekordy w skali kraju:

– mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z wrocławskiego magistratu. Na uwagę zasługuje aktywność mieszkańców wrocławskich osiedli. Bez znaczenia, czy duże, czy małe – każde walczyło o swój projekt jak równe z równym:

– mówi wiceprezydent Wrocławia Maciej Bluj.

 

 

ZOBACZ: Lista projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego jest dostępna pod tym linkiem.

ZOBACZ: Dostępne są także szczegółowe statystyki głosowania.

 

 

Kolejna edycja WBO odbędzie się na podobnych zasadach, ale miasto jeszcze tej jesieni zaczyna pracę nad zmianami w formule głosowania. Mają one wejść w życie najwcześniej w 2019 roku. O co chodzi?

– deklaruje Szymczak-Pomianowska.

 

Zmianę terminarza popiera radny osiedlowy z Tarnogaju – Tomasz Myszko, lider projektów dotyczących Parku Tarnogajskiego:

…jak jednak dodaje – kwestia podziału WBO nie jest już, jego zdaniem, tak jednoznaczna:

Przypomnijmy – obecnie w WBO istnieje 14 rejonów, wprowadzonych by dać szansę osiedlom, które wcześniej nie miały szans na konkurowanie z inwestycjami przewidzianymi np. w śródmieściu. Prócz tego głosujemy na większe, ogólnomiejskie projekty.

Zostaw komentarz