Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu odbędzie się Panel Obywatelski

Facebook

Miasto rozpoczęło przygotowania do pierwszego wrocławskiego panelu obywatelskiego. To forma demokratycznego podejmowania decyzji, którą można zastosować na poziomie miasta, państwa, a nawet społeczności międzynarodowej.

Na poziomie miejskim do udziału w panelu wyłania się losowo grupę mieszkańców danego miasta, z uwzględnieniem kryteriów demograficznych, takich jak płeć czy wiek.

 

Mówi Krzysztof Ziental z Wydziału Partycypacji Urzędu Miejskiego Wrocławia

Tematem pierwszego panelu obywatelskiego we Wrocławiu to: „Jak szybko i zdrowo przemieszczać się po Wrocławiu”…

 

Co istotne panel charakteryzuje się tym, że spotkania dzieli się na część edukacyjną i deliberacyjną…

 

I dopiero po przejściu takiego kursu dotyczącego tych dziedzin, o których będą decydowali paneliści, przystępują oni do dyskusji, aby wskazać rekomendacje, a następnie na nie głosują.

W skład panelu wejdzie 75 osób, a dodatkowe 10 weźmie udział w charakterze panelistów rezerwowych. Rekomendacje, które uzyskają poparcie co najmniej 80 procent panelu, będą traktowane jako wiążące.

Pierwsze spotkanie informacyjne odbędzie się w środę, 5 lutego o godz. 18:00 w Urzędzie Miejskim przy ulicy Hubskiej, a panel realizowany jest przez Fundację Dom Pokoju w ramach zadania publicznego pn. „Pierwszy wrocławski panel obywatelski”, finansowanego ze środków Gminy Wrocław

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj