Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu powstają kolejne tzw. przejścia wyniesione, które zmuszają kierowców do zdjęcia nogi z gazu

Facebook

Nad poprawieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów pracują właśnie drogowcy w kilku punktach miasta. Drogowcy zamknęli właśnie wjazd w ulicę Litomską od strony Zachodniej na Szczepinie.

Na czas robót polegających na wyniesieniu przejścia i przejazdu rowerowego robotnicy zajęli połowę jezdni i na krótkim odcinku drogi wprowadzili ruch jednokierunkowy.

Od kilku dni nie da się też skręcić z al. Wiśniowej w ul. Pocztową. Występuje tam identyczna sytuacja co na Litomskiej – czyli ruch jednokierunkowy na wysokości remontowanych pasów, które wkrótce zamienią się w duży próg zwalniający.

Inne wyniesione w tym roku przejścia dla pieszych to między innymi wloty ulic Ślicznej i Wieczystej w Borowską czy skrzyżowanie Grabiszyńskiej z Twardą. Łącznie – 10 różnych lokalizacji. Będzie to kosztowało ponad 1,5 mln zł.

Ostatnim z zaplanowanych na ten rok przejść do wyniesienia było to na skrzyżowaniu Szybowcowej i Na Ostatnim Groszu. Nie uda się tam jednak teraz przeprowadzić prac, ponieważ z tej drogi korzysta ciężki sprzęt obsługujący pobliską budowę.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj