Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

We Wrocławiu praca wre. Trwają prace przy budowie kładki na Muchoborze i Bastionie Sakwowym

Facebook

Kształtów nabiera kładka łącząca Muchobór Mały z Wielkim. Z kolei na Bastionie Sakwowym potężny dźwig ustawia kamienne stopnie prowadzące na kolumnadę. Zmiany zajdą również we wrocławskim MDKu.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/

Kładka na Muchoborze

Na kładce ułożono nawierzchnię, do zamontowania pozostały już tylko m.in. barierki i oświetlenie. Obiekt to 112 metrów ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3 metrów. Sama obiekt liczy ponad 30 metrów.

Inwestycja jest współfinansowana z Polskiego Ładu. Jej koszt to blisko 3,8 mln zł. Kładka połączy okolice ulic Trawowej i Francuskiej, dzięki czemu będzie można spacer lub pieszo przejść z Muchoboru Małego na Wielki.

Nadal jednak trwa projektowanie ciągów pieszo-rowerowych prowadzących do tej przeprawy od strony tych osiedli na zachodzie Wrocławia.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/

Bastion Sakwowy

Z kolei na Bastionie Sakwowym potężny dźwig ustawia ważące blisko tonę kamienie stopnie prowadzące na kolumnadę. Trwają także prace budowlane pod konstrukcję nowego stropu na pawilonem perystylowym. Na kolumnadzie pojawiły się już tynki.

/fot. fb. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/

Prace trwają także na ulicy Pomorskiej

Najpierw od ul. Henryka Brodatego do ul. Kaszubskiej ułożono kilkaset metrów nowego torowiska tramwajowego. Teraz pod podbudowę przygotowywane jest torowisko na pl. Staszica na wysokości parku, a także trwają prace przy przebudowie sieci podziemnych.

Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Kołłątaja

Chcemy, aby kilkaset dzieci uczestniczących tu w zajęciach mogło jak najszybciej wrócić do tej placówki. Realizujemy prace dostosowujące historyczny obiekt do przepisów przeciw pożarowych. To często roboty, których nie widać, a są niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania placówki

– mówił za pośrednictwem mediów społecznościowych Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Koszt tej inwestycji to 2 687 550 zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023